Катерина Нейдорф

      учасник екопроєкту
      ХТО, ЯК НЕ ВИ

 

 

 


ПРО РОБОТИ

Диптих «СИНЯ ПРОБЛЕМА 20.2» та «СИНЯ ПРОБЛЕМА 20.3» [50 х 70 см та 50 х 70 см Олія на полотні, порізи, нитки. 2020]
Вічно живий символ перестає жити. Людина позбавила одну рибу голови, а другу хвоста. Життя прийшло з води, кажуть. Можливо, з води воно і почне закінчуватися.
Забруднення води пластиком та нафтопродуктами, вилов риби, яка знаходиться на межі вимирання, змінення клімату, що впливає на глобальнее потепління. Що ти можеш зробити ще, людино? Які ще злочини ти скоєш?
Так, людина позбавила одну рибу голови, а другу хвоста, але тільки людина може її врятувати. Не повернути те, що вже зникло, але можна дати можливість жити тому, що ще не зникло.
Нитка в картині – це наше людське співчуття, розуміння проблеми. Це нитка допомоги, порятунку. Це надія.

«ДИЛЕМА 20.1» [90 х 90 см Олія на полотні, нитка. 2020]
В дитинстві я часто на своєму шляху зустрічала дивовижних жуків. Їх великі роги змушували мене хвилюватися. Я не боялась, хоча різні комахи роблять мене боягузом. Я не боялась їх – я була в захваті! «Як ти можеш бути таким чудовим», – думала маленька я. У своїх думках я коронувала жуків-оленів, присвоївши їм почесне звання та відповідальність за всіх іншихкомах.
З кожним літом їх ставало все менше, а мені було все сумніше. «Вони правлять у своїх королівствах подалі від людей», – думала я, поки не відкрила Червону книгу.
Можливо, все колись зникне з цього світу, щось раніше, щось пізніше. Але поки цей жук ще живий і править як у своєму королівстві, так і на цьому полотні.
 

ПРО УЧАСНИКА

Катерина Нейдорф народилась у 1998 році, проживає у Києві. Учасниця численний виставок та артпроєктів в Україні та Європі, серед яких  Show It 2019, Artbox Gallery (Цюрих, Швейцарія), “The memories”, La Visione Art Gallery (Стамбул, Турція), персональна виставка "Removethemask", Dom (Київ, Україна) та інші.

«Я розрізаю свої картини, бо відчуваю в цьому гостру потребу. Мені здається, що лише порізи можуть так ємко передати проблематику, якою на даний період сповнена моя творчість. Нитка – емоційно потужній символ, який був присутній в культурі задовго до мене, та саме його я хочу транслювати своєму глядачу. Особисто для мене, нитка в моїх картинах – це надія на збереження життя» Катерина Нейдорф