У Києві відкриється виставка графіки Матвія Вайсберга і Пінхаса Фішеля «Ostinato»

З 28 травня по 9 червня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходитиме виставка графіки Матвія Вайсберга і Пінхаса (Павла) Фішеля «Ostinato».

Виставка «Ostinato» – це зустріч двох художників, для яких тема людяності в мистецтві є головною. Назва виставки походить від однойменного методу та техніки музичної композиції, які передбачають багаторазове повторення мелодійної фрази, ритмічної фігури або гармонійного обороту.
 

выставка Ostinato


Обидва художники мають добре впізнаваний стиль, і їхні роботи неможливо сплутати. І в той же час вся експозиція об’єднана відчуттям витонченості і делікатності – через ніжні матеріали і мистецькі техніки, а може через тендітність явищ, зображених на папері. Що може бути витонченіше за життя, яке спостерігає власне існування у холодному неживому Всесвіті? І що є делікатнішим за людські стосунки?

выставка Ostinato


Матвій Вайсберг представляє графічні цикли «Слабкий антропний принцип» і «Дороги». Великий цикл «Слабкий антропний принцип» був розпочатий ще в 2004 році. Його роботи визначають художника як спостерігача Всесвіту. В даному випадку вони присвячені прощанню автора з небом за вікном майстерні та з видом, який ось-ось буде закритий висотними домами. Серія «Дороги» – це спостереження автора під час подорожей за видами з вікна потяга або автобуса.

Пінхас Фішель представлений роботами з серій «Ктуби» і «Пристрасті навколо єдинорога», виконаних в техніці paper cut (вирізної картини). Ктубою іудеї називають ритуальний шлюбний договір. Серія «Ктуби» стала результатом багаторічного вивчення художником єврейських артефактів. Прагнення природи утримати людину, що втратила істинність, від самознищення – центральний сюжет «Пристрастей навколо єдинорога». Ряд представлених творів натхнені традицією розпису клавесинів 16-18 століть.

выставка Ostinato


Виставка графіки Матвія Вайсберга і Пінхаса (Павла) Фішеля «Ostinato» відкриється 28 травня о 19.00 і триватиме до 9 червня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 21а. 

выставка Ostinato