Відкриття виставки Оксани Стратійчук «Щоденник садівника»

виставка Оксани Стратійчук «Щоденник садівника»


З 7 по 26 травня у центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» проходитиме виставка графіки Оксани Стратійчук «Щоденник садівника». Друковані роботи виконані в техніці «мокуліто», винайденій в Японії у 1970-х роках.

Квітучий прохолодний сад втілює мрію про досконалий та безконфліктний світ. У часи неспокою і втоми від бурхливих зовнішніх обставин цей образ особливо приваблює. Та навіть Едем — першосад, до якого сходяться усі мрії та метафори, — простір не безумовний, але ретельно спланований, доглянутий. Його творець — садівник, що оперує елементами природи й скеровує взаємодію з нею… і все ж спочатку він спостерігає. 

Щоденні записи садівника — це практика свідомого переживання довколишнього світу з метою увібрати гнучку мудрість природи. Це також свідчення на користь простих справ у побудові великої гармонії.
«Щоденник садівника» Оксани Стратійчук продовжує творче дослідження художниці, що розгорталось у серіях «Прогулянка Люксембурзьким садом», «Гербарій» та «Три дні одного року». Роботи у техніці мокуліто, виконані впродовж останніх років, тут доповнені більш ранніми творами, де художниця вперше для себе осмислює тему садів.

Виставка графіки Оксани Стратійчук «Щоденник садівника» відкриється 7 травня о 19.00 та триватиме до 26 травня у Центрі сучасного мистецтва «Білий Світ» за адресою: м. Київ, вул. Пушкінська, 21а.

виставка Оксани Стратійчук «Щоденник садівника»


Про автора:
Оксана Стратійчук народилася у 1968 у м. Києві. У 1992 закінчила Київський державний художній інститут (зараз НАОМА), графічний факультет, майстерню вільної графіки. У 1993–1996 рр. проходила асистентуру-стажування при Українській академії мистецтва (керівник — Г.В. Якутович). Магістр графіки. Член Національної спілки художників з 1992 р.
Брала участь у численних  міжнародних та всеукраїнських бієнале та трієнале графіки. Провела понад 20 персональних виставок в Україні та за кордоном. Роботи зберігаються у Національному музеї історії України,  Національному музеї українського народного декоративного мистецтва, Національному музеї «Київська картинна галерея», Одеському художньому музеї, Хмельницькому обласному художньому музеї та у приватних колекціях в Україні та за кордоном.

виставка оксани стратійчук

На фото: картина Оксани Стратійчук «Вартові», техніка мокуліто