У Києві відкрилася виставка робіт молодих українських художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize

17 грудня у Центрі сучасного мистецтва M17 відкрилася виставка номінантів М17 Sculpture Prize – першої в країні професійної премії в галузі тривимірного мистецтва, започаткованої Центром М17 разом із Adamovskiy Foundation в межах дослідницького напряму M17 Sculpture Project.
В експозиції M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen представлені 12 робіт від 13 номінантів (11 індивідуальних митців і одного творчого тандему).

виставка українських  художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize


Тема виставки – «Коріння та пилок». Ще на етапі подачі заявок митці мали порозмірковувати, чим у сучасному світі для суспільства і для них особисто є поняття «коріння». Де воно, коріння, у глобалізованому світі. Чи довговічне невкорінене. І де заховані точки опори, на які орієнтоване те мистецтво, що живе у часі, та його переживає.

«Залучаючи до суддівства провідних міжнародних експертів у цій галузі, ми даємо молодим художникам шанс бути інтегрованими у світовий мистецький контекст. Номінанти пройшли шалений відбір. Журі довелося відмовити багатьом гідним учасникам, бо ж загалом нам надійшло понад 200 конкурсних пропозицій.
Кожна з тих робіт, що представлені зараз у стінах Центру, заслуговує на окрему увагу. Вони запрошують відвідувачів замислитись над своїм корінням, проаналізувати оточуючі інтер’єри та ландшафти і їхню обумовленість, відчути силу єдності та багато чого іншого.
А ми вже з нетерпінням чекаємо на оголошення головного переможця у лютому 2021, який отримає винагороду у розмірі 250 000 гривень»
, – коментує Наталія Шпитковська, директорка Центру сучасного мистецтва М17.

виставка українських  художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize


Учасники виставки – номінанти на здобуття премії M17 Sculpture Prize: Алексеєнко Михайло, Буряник Василина, Бучацька Катя, Галкін Данило, Голдаковський Влад, Грубляк Василь, Дяченко Марта, Кириченко Андрій, Попович Тарас, Тарадіна Анна, Шуміхін Даниїл, а також творча група Локатир Богдан & Журунова Маргарита.

Автори продемонстрували широку різноманітність стилів, технік і матеріалів. Так, на виставці представлені скульптури, світлові та медіаінсталяції, твори з кортену і кераміки, з використанням живого моху і не тільки. 

виставка українських  художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize


«Тривимірне мистецтво сьогодні переживає трансформацію. З появою нових технологій, зі зміною уявлення про світобудову, з тим, як обертаються парадигми у суспільстві, змінюються й художні образи та методи мистецького висловлювання, трансформуються світові тенденції щодо відображення у мистецтві реальності, коли й уявлення про цю реальність - нові.
В Україні сьогодні відбувається потужний сплеск у розвитку образотворчого мистецтва. Тут мають місце всі можливі процеси, пов'язані з переосмисленням досвіду минулого та поглинанням нескінченних пропозицій від майбутнього. Ці процеси є синтетичними, поєднують багато чинників та дають результат, що вартує дослідження та практичного втілення»
, – коментує Катерина Рай, кураторка M17 Sculpture Project.

виставка українських  художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize


Ініціативу підтримав фонд Adamovskiy Foundation. Ним проспонсорована й реалізація 10 із 12 робіт на виставці.

«У нас в країні є талановиті молоді художники високого рівня, їхня творчість заслуговує на те, аби бути презентованою у світі. Тому Фонд вирішив підтримати ідею започаткування премії M17 Sculpture Prize, аби допомогти цим митцям реалізувати себе», – коментує Андрій Адамовський, меценат, засновник Adamovskiy Foundation

виставка українських  художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize