«КУКІ». Відкриття фотопроекту Євгена Кома про іронію оточуючого

1 березня о 19.00 у київському арт-просторі Lavra Studio відкривається фотопроект Євгена Кома «КУКІ». Координатор – Валерій Лещинський, creative/art Director в Kievphotos-Hall 2012. У рамках програми відкриття гостей чекає не тільки знайомство з роботами фотографа, але також і artist-talk з автором на тему «Іронія як форма фотомистецтва».

«Проект "КУКІ" (Курортний кітч) визрівав давно в надрах найбільшого і тривалого проекту "Історія пляжу". Тут представлений найбільш виразний образ типового обивателя в типових обставинах несмачного пляжного сервісу, незграбних купальниках, в чванливих позах, котрі бездарно вбивають час в надмірній засмазі, пиві і селфі на тлі безглуздих декорацій пластмасових пальм, обдертих манекенів і гламурного історичного ганчір'я...»,  ділиться  Євген Ком.

Авторська іронія звучить у кожному знімку і трошки перебільшена штучної рамкою з ланцюжка оголеної плоті. Правда, сам автор давно відійшов від карикатурних перебільшень за допомогою спецефектів, вважаючи, що пляж самодостатній у своїй сміхотворності і без цього. Основну частину життя автор прожив на березі Чорного моря, з сезону в сезон спостерігаючи всю цю курортну круговерть і згодом помітив, що в поведінці відпочиваючих нічого не змінилося, крім купального приладдя та алкогольного асортименту. Можливо, добре знання пляжу і стало причиною вибору настільки нефотогенічної для багатьох колег теми. Плюс з дитинства пристрасть до малювання карикатур і гумористичних оповідань...

Експозиція відкрита з 1 до 17 березня у арт-просторі Lavra Studio за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 5. Вхід вільний.

Про автора
Євген Ком (Евгений Компанийченко) – фотограф, член Національної спілки фотохудожників України, учасник і лауреал близько 300 вітчизняних та зарубіжних виставок і конкурсів. Народився в Австрії, після жив в Криму. У 80-х переїхав до Запоріжжя, де пов'язав своє творче життя з фотоклубом «Запоріжжя».
У 1988 р закінчив МГИК, факультет кінофотомастерства. В 90-ті роки працював в Москві, у Видавничому домі «Комерсант». Останні роки продовжує жити в Запоріжжі. На сьогоднішній день займається документальною  та арт фотографією.

«КУКІ». Відкриття фотопроекту Євгена Кома

На фото: одна з робіт фотографа Євгена Кома, яка буде представлена на виставці «КУКІ»