«Українська містерія». Виставка Олексія Потапенка у Парижі

25 квітня в Українському культурному центрі у Парижі відкриється персональна виставка художника Олексія Потапенка «Українська містерія». Експозиція являє собою  повноцінну розповідь про етнографію українців, їх буття, звичаї, обряди, традиції, які рясно прикрашені деталями і характерні виключно українському народу. Майстер спонукає зануритися у минуле нації, пізнати себе і світ навколо себе: автентичний, кольоровий, цікавий; стати ближчими до України, до рідної землі, до розуміння свого коріння. 

У своїх роботах Олексій Потапенко часто звертається до символізму, використовує чисті яскраві кольори та спрощені пласкі форми, що притаманні примітивному мистецтву. Роботам характерна цільність, простота та виразність. 

«Українська містерія». Виставка Олексія Потапенка у Парижі

На фото: картина Олексія Потапенка «Знову і знову»

Олексій Потапенко глибоко занурюється у багатовікову культуру нашого народу, що пояснює основні сюжети його картин. Протягом останніх 25 років художник працює у стилі примітивного мистецтва, часто поєднує живопис та графіку, має свій власний, неперевершений почерк. 

У рамках виставки «Українська містерія» у Парижі будуть представлені полотна із чотирьох циклів:  «Український всесвіт», «Українські свята», «Він. Вона. Вони» і «Життя-Буття»

Яскраво і влучно автор пензлем вписує багатовікову історію українського народу у безмежність Всесвіту у своїй серії робіт «Український всесвіт». Цикл робіт під назвою «Українські свята» присвячений українським традиціям і звичаям святкування. Картини на тему кохання, образа жінки і чоловіка втілюються на полотнах серії «Він. Вона. Вони».  «Життя-Буття» зображує минуле та сьогодення народу, головне і вічне, життєвий цикл, що повторюється і є основою буття.        

Виставка Олексія Потапенка у Парижі

На фото: картина Олексія Потапенка «Моя планета»

Митець-філософ, митець-мрiйник, митець-мандрiвник… Олексій Потапенко пензлем творить «Українську містерію», торкається до чогось особистого та потаємного і пробуджує вічні переживання Світу, в якому ми існуємо, Світу, в якому панує Любов.

Персональна виставка Олексія Потапенка «Українська містерія» відкриється 25 квітня і триватиме до 25 травня в Українському культурному центрі у Парижі за адресою: 22 avenue de Messine, Paris. Вхід вільний.

Виставка Олексія Потапенка у Парижі