У Києві пройшла творча зустріч з Іваном Вирипаєвим

14 липня вперше в Україні у Будинку кіно пройшов творчий вечір видатного драматурга, кінорежисера, сценариста, актора та одного з основоположників «нової драми» Івана Вирипаєва.

«Він є одним з найбільш талановитих сучасних драматургів Європи», — пише The New York Times. Іван Вирипаєв є лауреатом багатьох престижних нагород, серед яких «Маленький Золотий Лев» (премія незалежного молодіжного журі на 63-му Венеціанському кінофестивалі та Гран-прі Варшавського кінофестивалю), премія Юргена Бансемера та Уте Ніссена у номінації «Кращий драматург» (2009) і Гран-прі численних театральних фестивалів (Торунь, Москва, Гейдельберг, Лодзь).
 

У Києві пройшла творча зустріч з Іваном Вирипаєвим


У рамках творчого вечора Іван поділився з публікою своїм поглядом на такі поняття, як «творчість», «сучасний театр», «драматургія» та «розвиток», розповів про те, що таке п'єса, в чому сенс і значення театру, а також про «духовне мистецтво». 

«Я вважаю, що кінцева мета мистецтва – подарувати глядачу насолоду (навіть якщо воно про біль – мистецтво може залишатися прекрасним), а також зробити його більш свідомим через розкриття гострих тем.

Я спостерігаю, що сучасні тенденції розвитку людини не завжди сприятливо відображаються на розвитку мистецтва. У процесі вивільнення особистості усі бояться нав'язати комусь хоча б щось.
Розмитість перевершила всі межі, абстракція заполонила все, а конкретика, позначення назви смислів приймаються за образу. У гонитві за звільненням особистості ми стали боятися всього конкретного.

Мій глядач – це людина, яка приходить до театру за живим контактом та з метою сприяти своєму розвиткові.

З письменників я віддаю перевагу Льву Толстому, можу перечитати Юрія Олешу та Миколу Гоголя, аби відчути, як звучить мова»
                                                                                                                                                                                                                                             Іван Вирипаєв


З 2016-го року Іван Вирипаєв живе та працює у Варшаві, де керує творчим продюсерським центром WEDA і на сьогоднішній день є одним із найбільш визнаних й успішних польських театральних продюсерів. Його п’єси ставлять у багатьох країнах Європи.
 

У Києві пройшла творча зустріч з Іваном Вирипаєвим


Матеріал підготувала Світлана Соколова.