«Точка відліку». Виставка харківських скульпторів

12 грудня у просторі FACE Foundation відкривається виставка «Точка відліку». Свої роботи представлять харківські скульптори Сергій Шауліс та Олександр Мірошніченко.

Емоційний стан людини, всі його відтінки та напівтони, що знаходяться  між білим та чорним, є головною темою досліджень художників. За допомогою нових підходів до мистецтва скульптури та сучасного використання стародавніх гончарних прийомів, автори створюють не просто оригінальні образи, а намагаються передати особливий переломний момент, який і називають «Точка відліку».

Точка відліку – це стан надлому, те відчуття, коли здається, що ти повністю вичерпав себе. Спроба абстрагуватися від почуттів схожа на стан анабіозу, який може стати останньою точкою або ж слугувати поштовхом до дій та виявитися точкою нового відліку. Не можливо напевне визначити, яка емоція зображена в скульптурі, адже немає абсолютно чітких граней між ними. 

Олександр Мірошніченко та Сергій Шауліс у своїй манері досліджують співвідношення тиску зовнішнього світу та внутрішньої напруги. Нові образи скульптур «без стрижня» Шауліса та складна символіка керамічних робіт Мірошниченка говорять про те, що саме поєднання абсолютної ейфорії та надзвичайно барвистої палітри різноманітних почуттів дає в результаті той клубок емоцій, думок та дій, що прийнято називати «Людиною».

Автори впевнені, що кожен з відвідувачів виставки обов’язково «приміряє» на себе образи скульптур і згадає себе в різних життєвих обставинах. Зможе відчути, як змінюється настрій залежно від «забарвлення», яке вкладено в роботу.

Відкриття виставки «Точка відліку» відбудеться 12 грудня о 18.30 у просторі FACE Foundation за адресою м.Київ, Лаврський провулок, 7-б. Виставку можна відвідати до 12 січня. Куратор виставки  Тетяна Міронова.

виставка «Точка відліку».


Про скульпторів

Сергій Шауліс
Народився в 1985 році в Харкові, Україна. З 2005 по 2016 рік навчався у Харківській державній академії дизайну і мистецтв, на факультеті «Образотворче мистецтво» за спеціальністю «Монументальна скульптура», де також закінчив аспірантуру. Його роботи знаходяться в приватних колекціях в Україні, Фінляндії, Голландії, Англії, Німеччині, Ізраїлі, Бельгії, США, Австралії.

Олександр Мірошниченко
Народився в 1983 році в Харкові, Україна. З 2004 по 2010 роки навчався у Харківській державній академії дизайну і мистецтв, лабораторія кераміки. З 2007 року - постійний учасник національних і міжнародних виставок та конкурсів. Володар гран-прі на Українській виставці художників кераміки в 2013 році.

Діяльність Фонду FACE Foundation спрямована на просування і позиціонування молодих українських художників, актуалізацію молодого українського мистецтва у міжнародному культурному просторі.
Фонд заснований 2013-го року. Засновник та автор ідеї FACE Foundation - Тетяна Миронова, куратор, колекціонер, меценат.

виставка "Точка відліку"