Презентація альбому творів Матвія Вайсберга

презентація альбому Матвія Вайсбрега


Аукціонний дім «Дукат» презентує альбом київського художника Матвія Вайсберга. Це перше масштабне видання, що демонструє живопис майстра від кінця 1970-х років до сьогодення. Презентація відбудеться 24 квітня о 18.30 у Національному художньому музеї України. Увазі відвідувачів будуть представлені твори художника різних років, в яких закарбовано моменти з життя митця та його близьких, спогади, алюзії, рефлексії...

Для Матвія Вайсберга критерії громадянської і людської відповідальності стали найвагомішими у житті й мистецтві, і певною мірою саме це вплинуло на формування його творчого кредо. Звідси й особливе ставлення майстра до близьких людей, що сформувало автобіографічний наратив його мистецтва. В одному інтерв’ю Матвій Вайсберг зауважив: «Здається, Федеріко Фелліні казав, що, якщо він навіть буде знімати кіно з життя риб, воно однак буде автобіографічним. З кінця 1980-х років, коли не стало мого батька, багато моїх робіт були про нього. Навіть обличчя фігур на картинах того часу умовно походили від його «іконографії». Це була своєрідна молитва, боротьба з небуттям. Я колись сформулював, що за моїми роботами можна вивчати зміни мого аналізу крові. Безперечно, на моє самопочуття впливає стан моїх близьких і друзів, і це відображається у тім, що я створюю».

Більшість творів Вайсберга — не для «легкого» сприйняття: вони позбавлені легковажного гумору, мальовничої принадності чи зухвалої декоративності. Навпаки, вони елегійні й витончені, стримані й лаконічні і водночас проникливі та змістовні. Його живопис — це свого роду філософське пізнання дійсності: автор час від часу звертається до буденних миттєвостей приватного життя, драматичних внутрішніх конфліктів, історії людських катастроф. Зрештою, твори Вайсберга — це фрагменти часу, побачені крізь призму власного світосприйняття, де людський фактор є найголовнішим предметом дослідження.

Презентація альбому творів Матвія Вайсберга відбудеться 24 квітня о 18.30 у Національному художньому музеї України за адресою: м.Київ, вул. Грушевського, 6. 

Про автора
Матвій Вайсберг народився у 1958 році в Києві. Закінчив РХСШ ім. Т. Г. Шевченка (1977), відділення книжкової графіки Київського поліграфічного інституту (1985). Член ВТСХ «БЖ-АРТ». Автор ілюстрацій до творів Шолом-Алейхема (1990), Е. Багрицького (1985), Г. Кановича (1987), Х. Ортеґи-і-Ґассета («Етюди про Іспанію» 1994), К. Г. Юнга («Спогади. Сновидіння. Роздуми» 1994), С. К’єркегора («Страх і трепет» 1994), Ф. Достоєвського («Біси» 2008). З 1989 року бере участь у численних виставках у різних країнах світу. З 1990 року провів понад 30 персональних виставок у музеях і галереях світу. Твори зберігаються у Національному музеї «Київська картинна галерея», Запорізькому обласному художньому музеї, Державному єврейському музеї Віленського Гаона (Вільнюс), у приватних зібраннях в Україні та за кордоном.