«Захід» від Ласло Немеша на екранах Києва

13 грудня у Києві відбудеться прем'єра фільму «Захід» режисера Ласло Немеша за підтримки Посольства Угорщини в Україні. Фільм представляє незалежний дистриб'ютор американського та європейського кіно Must See Movie

«Захід» – жахи світу криються за наймилішими речами. Це історична мелодрама про молоду безстрашну дівчину. Дія фільму переносить глядачів у Будапешт часів Першої світової війни. 

1913 рік. Молода Айріс Лейтер, яка виросла у сиротинці, прибуваєдо Будапешту. Дівчина намагається влаштуватись на роботу до знаменитого магазину капелюшків, який колись належав її батькам, отримує відмову. Айріс зустрічає незнайомця, який стверджує, що знає рідного брата дівчини, якого та ніколи не бачила.
Героїня втягується у розслідування темних сімейних таємниць, тоді як у Європі розв‘язується небувала історична катастрофа.

«Будапешт до Першої світової війни виглядав як інша планета. Я хотів занурити глядача у цей далекий і одночасно дуже близький для нас світ. Цей фільм про те, як суспільство обирає свою долю. Завжди актуальнее питання. Я відчуваю, що сьогодні ми теж, самі того не знаючи, стоїмо на роздоріжжі цивілізацій», – говорить режисер Ласло Немеш.

Попередня робота Ласло Немеша «Син Саула» отримала Гран-прі Каннського кінофестивалю, а також нагороду ФІПРЕССІ, «Золотий глобус», «Оскар» і нагороду Британської кіноакадемії у номінації «Найкращий фільм іноземною мовою».

Світова прем‘єра «Заходу» відбулась на Венеціанському кінофестивалі, в рамках якого фільм отримав нагороду ФІПРЕССІ. «Захід» був знятий на плівку 35 мм і суб‘єктивні камери, за допомогою яких глядач спостерігає за перебігом подій очима головної героїні. Події фільму розгортаються у 1913 році, напередодні великої трагедії, що ознаменувала «захід Європи». Головну роль у фільмі «Захід» виконала молода угорська акторка Юлі Якаб.

Фільм Захід Ласло НемешаФільм Захід Ласло Немеша