Персональна виставка Данила Козелецького «Morning elegance»

24 січня о 19:00 у Lera Litvinova Gallery відкривається персональна  виставка Данила Козелецького «Morning еlegance»

«Спляча жінка – це жінка, якою її задумав Бог. Адже сон прибирає усілякий наліт тлінного існування. У цей момент жінкою можна тільки милуватися, тільки захоплюватися, тільки любити. Спляча дівчина – як чисте полотно. А коли вона прокинеться, її серце можна наповнити радістю своєї творчості», – ділиться художник. 

Morning elegance


Виставка складається з 12 робіт митця, що поєднані однією ідеєю. У сплеску кольорів схiдного орнаменту автор зобразив жінок, що поринули у сон і перебувають у власній підсвідомості. До виставки також додані нариси художника, що дозволяють прослідкувати весь процес зародження картини – від ескізу до витвору мистецтва.

Для Данила Козелецького найпрекраснішою є та дівчина, що знаходиться у природному стані та зачаровує своєю невинністю і спокоєм. Уві сні людина є саме такою, якою має бути від природи – без усіляких масок і гри. Це лише чиста підсвідомість, душа в прекрасному, досконалому тілі.

За думкою автора, саме такий художній прийом дозволяє зобразити гармонію та досконалість у якості символів. Барвистий фон, сповнений візерунків, що заплітаються, і яскравих, а іноді навіть отруйних фарбах, створений лише для того, щоб підкреслити чистоту й передати яскравість сновидінь та яскравість спокус, що оточують нас у повсякденному житті. Адже все, що існує навколо, переливається кольорами бажань та ілюзій.

Morning elegance


«Тема сну присутня у творчості майже усіх видатних художників світу. Саме сон є своєрідним прошарком між світами, де наша свідомість прямує до умиротворення і відпочинку. Данило Козелецький використав стан сну як фактор, що найповніше розкриває красу жінки у її невинності і чистоті. Полотна автора є досить контрастними, адже не зафарбований центральний образ розташовується на строкатому фоні. Але залишаючи тіло дівчини абсолютно незаплямованим, художник ніби оберігає її спокій і мрійливість від оточуючих сил, що здатні зруйнувати цю своєрідну досконалість», – коментує куратор проекту, мистецтвознавець, арт-менеджер та директор Lera Litvinova Gallery Леонора Янко.

Виставка Данила Козелецького «Morning еlegance» відкривається 24 січня о 19.00 та триватиме до 6 лютого у Lera Litvinova Gallery за адресою: м. Київ, вул. Набережно-Рибальська, 3, 9.

Morning elegance