Open Call «Порядок денний»

В червні-липні 2019 Українська асоціація жіночих досліджень в мистецтві (UAFRA) за підтримки Інституту проблем сучасного мистецтва організовує Другий Всеукраїнський фестиваль сучасного жіночого мистецтва Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019. До участі запрошуються українські жінки: дизайнерки, художниці, творчі спільноти. 

Роботи, що планується демонструвати у рамках проекту, можуть бути виконані у будь-якому напрямку та жанрі мистецтва contemporary. В першу чергу, організаторам цікаві художниці, які працюють з простором, експозицією та глядачем, а також проекти, що актуалізують теми глобально-важливих питань сьогодення. 

OPEN CALL відкрито! Концепція та умови участі нижче.

Open Call «Порядок денний»


Показати «Порядок денний» українського суспільства у контексті сучасного світу – мотто Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest у 2019 році.
Свій «Порядок денний» є у кожної людини, у тому числі і мистця. У ньому переплітаються різні речі – особисті почуття, родинні стосунки, професійний ріст, побут та інше. Порядки денні є і у численних маленьких та великих соціальних груп, будь то мешканці села, регіону, країни або усього світу. Їх багато і всі вони різні за пріоритетами. Уся ця різноманіть індивідуальних та загальних порядків денних несе купу протиріч. Але у той же час вони пересікаються між собою, бо мають спільну мету – прагнення до миру, добробуту та гармонійного розвитку світу. Сучасне мистецтво, як форма соціальної комунікації, пропонує емоційну візуалізацію порядку денного, роблячи його об’єктом рефлексії мистецьких практик.
Який же порядок денний сучасних українських жінок-художниць? Як вони відчувають та відображають у власній творчості вібруючий вирій подій як особистих, так і світових? Як вони сприймають порядок денний свого міста і своєї країни? Як впливає навколишній світ на їх тонку емоційну творчість? Як реалізувати порядки денні та знайти гармонію між особистими та загальними пріоритетами? Багатоманітність мистецьких проявів допомагає побачити світ так, як його бачить соціум, і стимулює аналіз подій, відкриття нових сенсів, переосмислення власного відношення до вже відомого та сталого. Оцінка того, що є зараз, може стати поштовхом для майбутніх змін, розширення соціального та культурного досвіду та формування нового порядку денного.

Умови участі в проекті Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019:

– взяти участь в open call можуть професійні художниці, які працюють в галузі живопису, графіки, скульптури, кераміки, інсталяціях та інших візуальних мистецтвах;
– кожний учасник може запропонувати для участі у виставці 3-5 робіт, (формат живописних робіт не менше 100 см);
– заявка має містити: фотографії робіт, короткий опис кожної роботи (концепція у вільній формі, техніка, матеріал, розмір, рік створення), творче CV авторки або арт-групи;
– роботи мають відповідати концепції проекту, що в цьому році визначена як «Порядок денний»;
– роботи мають відповідати фотографії у заявці, мати експозиційний вигляд і доставляються у виставковий простір  художницями самостійно;
– в рамках виставки планується community project, про який відібраним мисткиням буде повідомлено особисто організаторами Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019.

Участь у виставці для відібраних учасників безкоштовна. Подати заявку до участі в Ukrainian Contemporary Women’s Art Fest 2019 можна до 15 червня 2019. Для цього необхідно відправити фото своїх робіт на пошту: womensfest2018@gmail.com.

Куратор проекту – Ірина Акімова
Со-куратор проекту – Анастасія Гончаренко