Коли мода стає культурою

Алла Журавель – 29-річна українська дизайнерка – поділилась з журналом “Культурний тренд” історією створення та особливостями свого однойменного бренду ZHURAVEL’, а також своїм розумінням культури і моди.

– Алла, що для вас є “Культура”?

– Культура – вона у всьому. У поведінці, думках, стосунках, ділових перемовинах, ставленні до оточуючих. Вона у побуті, одязі, способі життя людини. Бути культурним чи “безкультурним” – це вибір, який ми робимо щодня, а іноді – щомиті.

– Чи вважаєте ви сферу моди культурою? Де та межа, коли мода перестає нею бути?

– Мода, тренди – це, звичайно, мистецтво. Але ці поняття дуже тимчасові, а культура – це дещо більше, це те, що живе роками, десятиліттями, віками. Це коли певна річ має набагато глибший сенс, ніж нам здається на перший погляд. Наприклад, національний одяг. Він говорить дуже багато про той чи інший народ, його культуру, іноді навіть може розказати про його ментальність. Національний одяг поза часом, він не виходить з моди, це не тренд, це ідентифікація нації, країни, Деякий період своєї незалежності українці відійшли від традиції і культури носіння свого національного одягу. І величезним здивуванням років 10 тому було зустріти людину в українському національному костюмі в столиці. Сьогодні ця ситуація круто розвернулася в іншу тенденцію – популяризацію українського. Одяг стає більше способом самовираження, аніж методом усвідомлення себе зі своєю країною. У своїх жіночих колекціях я використовую елементи автентики, створюю українське традиційне вбрання, яке можна одягати як на тематичні заходи, свята, так і носити щодня. Я за те, щоб український одяг більш масово завойовував гардероб українців, масово але і якісно!

– Коли у вас з’явилась ідея створити власний бренд?

– Я з підліткового віку  хотіла бути модельєром. Втілювати те, що, в першу чергу, розробляю я . А ще – виступати на сцені J Сьогодні я можу з радістю стверджувати, що мої мрії здійснились. Обидві. До того, як створити свій власний бренд одягу, я працювала у дитячому фольклорному театрі “Дай Боже”. Саме там і відкрила для себе світ українського традиційного одягу. Я звертала увагу на крій та обробку, що стало для мене основою знань при виготовленні власного одягу.
Потім я працювала у громадській організації. Цей досвід дав мені потрібні знання для ведення підприємництва, організації робочих моментів, комунікації, що допомогло мені реалізувати мрію дитинства і у 2012 році створити бренд ZHURAVEL’.

– Якою була ваша перша колекція одягу?

– Свою першу колекцію я створила ще до створення власного бренду, ще у студентські роки. Це були сукні у стилі 50-х років. Незважаючи на те, що я не займалась окремо рекламою цієї колекції, за сезон вона була вся розпродана.

– Як би ви описали свій бренд?

– ZHURAVEL’ – це одяг, в якому хочеться літати. це коли внутрішня сторона приваблює не менше, ніж лицьова

– Ваша весняна чоловіча колекція виконана у досить класичному стилі. Ви не використовуєте етнічні елементи у чоловічих костюмах?

– Чоловічі колекції я почала створювати зовсім нещодавно. Тут я віддаю перевагу англійській класиці. Чоловіча колекція SS/17 представляє костюми з льону в тому числі. Яскравим акцентом моделей стали кольорові підкладки та деталі в оздобленні. Етнічні елементи в чоловічому одязі я розробляю індивідуально, і відшиваємо по спеціальних замовленнях.

– Як довго тривала підготовка цієї колекції?

– Ми її готували протягом чотирьох місяців.

– Яким, на вашу думку, повинен бути одяг?

– Він повинен бути живим і змістовним, мати свій унікальний сенс, свою історію. В ньому повинна відчуватись особливість та особистіть дизайнера. Одяг має бути комфортним і виконаним з любов’ю, як це не пафосно звучить. Бо все, що ми робимо тільки тоді стає хорошим, коли ми це любимо.

– Яке ваше життєве кредо?

– Не буває випадковостей.

Інтерв'ю: Вікторія Степанець
Фото: Владислав Дороганов