Новости

News
У Києві відкрилася виставка робіт молодих українських художників-номінантів премії М17 Sculpture Prize
17 грудня у Центрі сучасного мистецтва M17 відкрилася виставка номінантів М17 Sculpture Prize – першої в країні професійної премії в галузі тривимірного мистецтва, започаткованої Центром М17 разом із Adamovskiy Foundation в межах дослідницького напряму M17 Sculpture Project. В експозиції M17 Sculpture Prize: Roots and Pollen представлені 12 робіт від 13 номінантів (11 індивідуальних митців і одного творчого тандему).
News
В Україні пройшла артрезиденція Budapest Hotel
З 28го вересня по 15 жовтня в Україні в онлайн-форматі пройшла артрезиденція Budapest Hotel Art Residency, що об’єднала 13 митців з різних куточків України. Куратором мистецького напрямку виступила художниця Жанна Кадирова. Учасникам пропонувалося створити проєкт, головною метою якого є взаємодія авторського висловлювання з місцевим контекстом шляхом дослідження різних аспектів: поняття «готелю» як місця, де зупиняються різні люди на певний проміжок часу, та його трансформацій, залежно від історичних змін; історії та унікальних архітектурних особливостей готелю «Едельвейс»; розвитку туристичної інфраструктури селища та регіону. 
News
У Києві відкриється фотопроєкт «Листи з Африки» 
Коли ви востаннє отримували справжнього листа? А тепер уявіть, що одного дня, відкривши поштову скриньку, ви бачите загадковий конверт, де замість відправника зазначено: «З Африки, з любов’ю»… 18-го листопада о 18.30, до Всесвітнього дня охорони навколишнього середовища, у Будинку Кіно відкриється персональна виставка українського фотографа дикої природи Діани Руденко.
News
Виставка Івана Марчука у Мадриді
5 листопада в Музеї авангардного мистецтва La Neomudéjar в Мадриді відкрилась персональна виставка Івана Марчука. В експозиції представлено 184 картини всесвітньо відомого українського художника.
News
Вийшла друком книга «Нарбут»

Вийшла друком книга «Нарбут» — перша книга в Україні, кожний екземпляр якої має унікальну обкладинку, згенеровану алгоритмом. Дизайн книжки та обкладинки розробила команда Numo Team (Саша Биченко та Олексій Сальников за участю Олега Шедловського та Аліни Бєлової). Для цього дизайнери створили спеціальний алгоритм, який генерував випадкові композиції з творів Нарбута, що увійшли до книги (це майже 500 зображень). Алгоритмом змінювався набір ілюстрацій, їх кількість, положення та розмір. Після цього найбільш вдалі варіанти дизайнери обирали власноруч.

News
Artefact Chornobyl
ARTEFACT: CHOrnobyl — перша віртуальна виставка Чорнобиля у світі, розроблена для перегляду онлайн та у VR-шоломах, презентована на одинадцятому фестивалі медіа-арту MADATAC в Іспанії за підтримки Українського культурного фонду. Експонати ARTEFACT: CHOrnobyl — дуже різноманітні. Серед них роботи як відомих українських художників: Чорнобильська серія Марії Примаченко, що жила на кордоні з Зоною Відчуження, серія пророчих картин Івана Марчука, 3D фоторобота Арсена Савадова, так і нові імена українського медіаарту.
News
Saturday Art Fair
31-го жовтня креативний простір Kooperativ (вул. Січових Стрільців 23-А), під кураторством команди 39.9gallery перетвориться на осередок сучасного українського мистецтва!  Арт-ініціативи, незалежні художники та галереї представлять свої роботи на Saturday Art Fair – одноденному ярмарку доступного арту. Окрім унікальної можливості побачити чим живе українська арт-cпільнота, відвідувачі зможуть долучитися до неї та придбати вподобаний арт-об’єкт.
News
Виставка Вікторії Адкозалової Fragile
До 28го жовтня у київській галереї Ornament Art Space триває персональна виставка «Fragile» української художниці Вікторії Адкозалової.  Тендітність жіночого стану, невловимі моменти споглядання навколишньої дійсності, перебування у моменті «тут і зараз», гармонізація зовнішнього та внутрішнього – так можна охарактеризувати представлені на виставці роботи. Художниця відображає те, на чому ми зазвичай не фокусуємо свою увагу, що часто проходить повз, залишається непоміченим, але насправді є надзвичайно важливим. 
News
фільм Акваторія Анатолія Ганкевича
«Акваторія» – перший фільм українського митця Анатолія Ганкевича з його нової кінотрилогії «Погляд сонця» – буде презентований у Києві, у Центрі сучасного мистецтва М17, з 23 по 25 жовтня. Прем’єра стрічки відбудеться в межах виставкового проєкту з аналогічною назвою – «Погляд сонця».
News
Українські дизайнери представлять країну на Dutch Design Week
З 17 по 25 жовтня представники України візьмуть участь у Нідерландському тижні дизайну — найбільшому дизайн-форумі у Північній Європі.  Цьогоріч нашу країну представлятимуть три команди дизайнерів, які вибороли це право у конкурсі у межах міжнародного проєкту European Design Upgrade.
News
церемонія нагородження II сезону Міжнародного акварельного конкурсу "Step by Step"
28го вересня у Польщі пройшла церемонія нагородження II сезону Міжнародного акварельного конкурсу "Step by Step". Організатори отримали понад 500 заявок з 55 країн світу, з яких обрали понад 75-ти переможців.
News
У Києві презентують артпроєкт художниці Вікторії Адкозалової "Fragile"
8го жовтня о 19.00 в галереї Ornament Art Space відбудеться презентація артпроєкту художниці Вікторії Адкозалової "FRAGILE". Експозиція виставки - поєднання живописних робіт та інсталяцій. Художниця досліджує почуття, пов'язані з досвідом минулого.
News
Атлант Єгора та Микити Зігури
У місці зустрічі двох алей розміщено найбільшу в Дніпрі скульптуру з бронзи –  «Атланта». Створенням об’єкту займалися відомі українські автори Єгор і Микита Зігури.
News
ARTEFACT: PROMETHEUS на Burning Man 2020
Скульптура ARTEFACT: PROMETHEUS – нова робота українського медіаартиста Валерія Коршунова, з'явилася на віртуальній Плаї Burning Man 2020 і відсилає до його муралу на Чорнобильській АЕС «Погляд у Майбутнє». Проєкт зображує руку Прометея, яка принесла людям вогонь, от тільки в нашому випадку – в руці він тримає АРТЕФАКТ як символ пробудження.
News
Budapest Hotel Art Residency
Відкрито конкурс для митців на участь у Budapest Hotel Art Residency. Резидентам пропонується створити проєкт, головним завданням якого є взаємодія авторського висловлювання з місцевим контекстом: починаючи від поняття «готелю» як місця, де на якийсь час зупиняються різні люди, та його трансформацій, залежно від історичних змін; і, продовжуючи безпосередньо історією та унікальними архітектурними особливостями готелю «Едельвейс».
News
мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?»
З 22-го вересня по 3 жовтня в київській галереї Ornament Art Space відбудеться мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?». Офіційне відкриття – 22-го вересня о 19.00. На вас чекає мультимедійна експозиція робіт сучасних українських митців, яка глибоко висвітлює головну тему проєкту. Через фотографії, скульптури, відео, інсталяції та картини виставка має на меті підняти важливі питання та актуальні проблеми, які нас оточують щодня, але які ми часто відмовляємось бачити, відвертаючи погляд в інший бік. 
News
Тріумф найкращого. Як відбувся фестиваль високої культури у Києві
Тріумф найкращого. Саме так, на мій погляд, без перебільшення можна охарактеризувати  фестиваль Bouquet Kyiv Stage 2020 («Букет»), який відбувся в Софії Київській. Насамперед «Букет» — назва найвлучніша (респект організаторам), бо зібрані були в одне найкращі «квіти» — різні види відбірного високого мистецтва  із ексклюзивами-новинками. А оцінити таку багатообіцяючу композицію завітали численні «достойники» — відомі діячі культури. І кому, як не їм сказати своє слово у цій згадці-відлунні фестивалю, який став, безперечно, оптимістичним акордом під час зустрічі двох сезонів року у період карантину. Недарма й слоган форуму був: «Життя триває!»
News
Рустам Мірзоєв "Спека"
26 серпня відбулося відкриття арт-проєкту ZLAM: art meets design, ідея якого – відобразити вплив складних, зламних моментів на творчість художників та предметних дизайнерів. Головним дизайнером виставки ZLAM став відомий український дизайнер інтер’єрів Юрій Зименко. Він об’єднав картини Миколи Білоуса, Євгена Петрова та Рустама Мірзоєва в 20 концептуальних експозицій разом із предметами справжніх зірок українського дизайну, серед яких Катерина Соколова, Вікторія Якуша, студія Сергія Махно, Юлія Яланжи, а також культовими предметами від Вернера Пантона, Арне Якобсена, Ееро Саарінена, подружжя американських дизайнері Чарльза та Рей Імзів та ін.
News
Zigura Art «Едемський сад»
На території Свято-Михайлівського монастиря відкрився спільний проєкт галереї Portal 11 та творчого колективу Zigura Art «Едемський сад». Виставка скульптури «Едемський сад» говорить мовою образів, у яких кожен може побачити відображення своїх думок і відчути зв'язок із духовним світом.
News
Пронизливий «ЯR» на Bouquet Kyiv Stage
На фестивалі високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, що відбувся на території Софії Київської, представили перформанс про зірвані рукою окупанта квіти людських життів.  І це не перебільшення чи зайвий пафос. Саме такі асоціації залишаються з тобою після перегляду, ні, — співучасті у музично-поетичному перфомансі «ЯR» за збіркою Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами»
News
Навігатор

17 та 18 вересня у театрі на Подолі у Києві відбудеться прем'єра вистави «Навігатор» у постановці однієї з найталановитіших молодих режисерок Тамари Трунової, членкині міжнародного фестивалю Edinburgh Fringe-2016, переможниці британської програми Taking the Stage, лауреатки театральної премії «Київська Пектораль».

News
Bouquet Kyiv Stage 2020
20-25 серпня у дворі «Софії Київської» відбудеться Третій фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Його дні заповнять звуки музики, твори візуального мистецтва, театральні постановки, літературні читанняй дискусії, інтерактивні дитячі програми і цикл бесід під ясенем із людьми, що творять зміни. Загалом заплановано близько 40 подій, більшість з яких транслюватиметься онлайн. 
News
Єгор Зігура

Артринок та й загалом, сказати б, майже вся царина сучасної культури досить швидко адаптувалися до нових умов реальності: за час пандемії форма спілкування з мистецтвом набула переважно інтерактивного характеру.

News
Лекція про Івана Світличного
12 липня відбулася лекція з циклу «Невідомі дисиденти», присвячена шістдесятнику Івану Світличному. Організатором є літературно-художній журнал «Дніпро». Лекція не випадково має назву «Доброокий: штрихи до портрета Івана Світличного». У книзі «Доброокий», яку упорядкували дружина та сестра репресованого шістдесятника, задокументовані спогади Івана Дзюби, Євгена Сверстюка, Василя Стуса, Семена Глузмана та інших видатних діячів. 
News
У Києві відкриється груповий артпроєкт «Who am I today»
1-го серпня о 16.00 в художній галереї «Митець» відкриється груповий артпроєкт «Who am I today», який буде проходити щорічно. 16 учасників проєкту віртуальної галереї MOKONSHU представлять результати свого дослідження впливу самоізоляції на творчість. Проєкт складається з двох частин: до і після covid-19.
News
Bouquet Kyiv Stage
Третій фестиваль високого мистецтва оголошує дати проведення з 20 по 25 серпня. «Сьогодні Букет – це міський фестиваль. А місто – це не лише архітектурний ландшафт, це, передусім, люди. Саме люди роблять місце таким, яким воно є. Саме люди наповнюють його. Тому надзвичайно важливо говорити про людей, які впливають на простір, змінюють простір і нас у ньому. Взаємозв’язок міста і людей – про це ми хочемо говорити цього року...
News
Ярослав Валієв Перший сон
7-го липня у київській галереї Spivakovska ART:EGO відбудеться відкриття персональної виставки українського художника Ярослава Валієва «Перший Сон».  Відображений через живопис сон. В якому з хаосу, відокремившись від небес, виникає земля, а з її надр виривається океан. Прагнучи до самовизначення, вони відштовхуються один від одного, а потім знову занурюються у взаємні обійми...
News
Роман Корогодський
20-го червня відбулась лекція Олексія Сінченка «Невідомі дисиденти. Роман Корогодський» за організації літературно-художнього журналу «Дніпро».  Історія Романа Корогодського не про табірний героїзм, а про повсякденне виживання у великому місті серед  людей. Корогодський — літературознавець, мемуарист, кінокритик, літературо- та кінознавець. Він писав сценарії, допомагав знімати фільми; був одним із засновників серії “Українська модерна література”. 
News
Ярмарок грантів у сфері культури
Вже зовсім скоро, 2 липня, відбудеться традиційний Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, організований Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Українським культурним фондом.
News
PROколекції

Центр сучасного мистецтва М17 запускає дослідницький проєкт "PROколекції", головна мета якого – висвітлити сутність феномену колекціонування і розкрити значення приватних ініціатив в підтримці і розвитку мистецтва. Крім того, дослідницька складова передбачає виявлення і аналіз ставлення суспільства до колекціонерів і колекціонування, рівня обізнаності у цій темі.

News
екопроєкт Хто, як не Ви

З 14 по 21 травня український журнал «Культурний тренд» організував програму заходів у межах  екопроєкту «Хто, як не ВИ?» в онлайн-просторі. 

Головна мета – привернути увагу до питання взаємовідносин між Людиною та Природою, сприяти тому, щоб кожен глядач поставив собі важливі запитання: Ким він є зовнішньому світові: другом чи ворогом? Що може зробити особисто задля збереження багатств Природи? 

News
Денис Белькевич «Мистецтво і технології»
25 квітня у режимі онлайн відбудеться лекція відомого економіста сфери мистецтва Дениса Белькевича. Про основні напрямки розвитку сучасних технологій в мистецтві, як артменеджеру прокласти шлях від ідеї до компанії, як вдосконалити технології в кризові часи...
News
Мистецтво для дітей та батьків
24 квітня освітній проєкт Art people.space запускає курс онлайн-лекцій «Мистецтво для дітей та батьків». На першому занятті, яке відбудеться 24 квітня о 19.00 онлайн, будуть розглянуті цікаві факти про найбільш відомі твори мистецтва
News
International art management

В Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка триває набір на освітній курс з адміністрування міжнародної артдіяльності, який розпочнеться 4 квітня 2020 року. Курс вводить слухача в систему арткоординат та забезпечує інструментами, необхідними для ефективної діяльності та реалізації власних ініціатив у сфері світового мистецтва. Навчання передбачає можливість як відвідування лекцій особисто, так і проходження курсу дистанційно онлайн.

News
У Києві проходить персональна виставка всесвітньовідомого художника Хань Юйченя «Мистецтво Тибету»
До 16 лютого в Національному музеї «Київська картинна галерея» триває персональна виставка всесвітньовідомого художника Хань Юйченя «Мистецтво Тибету». 
News
Виставка живопису Анастасії Подерв’янської «AcquaAlta»
З 11 по 28 лютого в київському ЦСМ «Білий Світ» проходитиме виставка живописних робіт Анастасії Подев’янської, присвячена Венеції.
News
Олександр Сухоліт
11 лютого в Мистецькому центрі «Шоколадний будинок» відбудеться відкриття проєкту творів українського скульптора Олександра Сухоліта.
News
виставка Івана Марчука Секрети геніальності
З 18 жовтня мистецький простір ARTAREA у Києві представляє масштабний проєкт українського генія сучасності Івана Марчука "Секрети геніальності".
News
Жадан і собаки
22 листопада в київському клубі "Атлас" "Жадан І Собаки" презентують свій новий, п'ятий, студійний альбом "Мадонна".
News
Sculpture by the Sea Єгор Зігура скульптура Awakening
Скульптор Єгор Зігура став першим українським автором, який представить свої роботи на одній з найбільших у світі експозицій скульптур під відкритим небом – Sculpture by the Sea – в Австралії за всі роки існування заходу.