Новости

News
Атлант Єгора та Микити Зігури
У місці зустрічі двох алей розміщено найбільшу в Дніпрі скульптуру з бронзи –  «Атланта». Створенням об’єкту займалися відомі українські автори Єгор і Микита Зігури.
News
ARTEFACT: PROMETHEUS на Burning Man 2020
Скульптура ARTEFACT: PROMETHEUS – нова робота українського медіаартиста Валерія Коршунова, з'явилася на віртуальній Плаї Burning Man 2020 і відсилає до його муралу на Чорнобильській АЕС «Погляд у Майбутнє». Проєкт зображує руку Прометея, яка принесла людям вогонь, от тільки в нашому випадку – в руці він тримає АРТЕФАКТ як символ пробудження.
News
Budapest Hotel Art Residency
Відкрито конкурс для митців на участь у Budapest Hotel Art Residency. Резидентам пропонується створити проєкт, головним завданням якого є взаємодія авторського висловлювання з місцевим контекстом: починаючи від поняття «готелю» як місця, де на якийсь час зупиняються різні люди, та його трансформацій, залежно від історичних змін; і, продовжуючи безпосередньо історією та унікальними архітектурними особливостями готелю «Едельвейс».
News
мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?»
З 22-го вересня по 3 жовтня в київській галереї Ornament Art Space відбудеться мультимедійний екопроєкт «Хто, як не Ви?». Офіційне відкриття – 22-го вересня о 19.00. На вас чекає мультимедійна експозиція робіт сучасних українських митців, яка глибоко висвітлює головну тему проєкту. Через фотографії, скульптури, відео, інсталяції та картини виставка має на меті підняти важливі питання та актуальні проблеми, які нас оточують щодня, але які ми часто відмовляємось бачити, відвертаючи погляд в інший бік. 
News
Тріумф найкращого. Як відбувся фестиваль високої культури у Києві
Тріумф найкращого. Саме так, на мій погляд, без перебільшення можна охарактеризувати  фестиваль Bouquet Kyiv Stage 2020 («Букет»), який відбувся в Софії Київській. Насамперед «Букет» — назва найвлучніша (респект організаторам), бо зібрані були в одне найкращі «квіти» — різні види відбірного високого мистецтва  із ексклюзивами-новинками. А оцінити таку багатообіцяючу композицію завітали численні «достойники» — відомі діячі культури. І кому, як не їм сказати своє слово у цій згадці-відлунні фестивалю, який став, безперечно, оптимістичним акордом під час зустрічі двох сезонів року у період карантину. Недарма й слоган форуму був: «Життя триває!»
News
Рустам Мірзоєв "Спека"
26 серпня відбулося відкриття арт-проєкту ZLAM: art meets design, ідея якого – відобразити вплив складних, зламних моментів на творчість художників та предметних дизайнерів. Головним дизайнером виставки ZLAM став відомий український дизайнер інтер’єрів Юрій Зименко. Він об’єднав картини Миколи Білоуса, Євгена Петрова та Рустама Мірзоєва в 20 концептуальних експозицій разом із предметами справжніх зірок українського дизайну, серед яких Катерина Соколова, Вікторія Якуша, студія Сергія Махно, Юлія Яланжи, а також культовими предметами від Вернера Пантона, Арне Якобсена, Ееро Саарінена, подружжя американських дизайнері Чарльза та Рей Імзів та ін.
News
Zigura Art «Едемський сад»
На території Свято-Михайлівського монастиря відкрився спільний проєкт галереї Portal 11 та творчого колективу Zigura Art «Едемський сад». Виставка скульптури «Едемський сад» говорить мовою образів, у яких кожен може побачити відображення своїх думок і відчути зв'язок із духовним світом.
News
Пронизливий «ЯR» на Bouquet Kyiv Stage
На фестивалі високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage, що відбувся на території Софії Київської, представили перформанс про зірвані рукою окупанта квіти людських життів.  І це не перебільшення чи зайвий пафос. Саме такі асоціації залишаються з тобою після перегляду, ні, — співучасті у музично-поетичному перфомансі «ЯR» за збіркою Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами»
News
Навігатор

17 та 18 вересня у театрі на Подолі у Києві відбудеться прем'єра вистави «Навігатор» у постановці однієї з найталановитіших молодих режисерок Тамари Трунової, членкині міжнародного фестивалю Edinburgh Fringe-2016, переможниці британської програми Taking the Stage, лауреатки театральної премії «Київська Пектораль».

News
Bouquet Kyiv Stage 2020
20-25 серпня у дворі «Софії Київської» відбудеться Третій фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Його дні заповнять звуки музики, твори візуального мистецтва, театральні постановки, літературні читанняй дискусії, інтерактивні дитячі програми і цикл бесід під ясенем із людьми, що творять зміни. Загалом заплановано близько 40 подій, більшість з яких транслюватиметься онлайн. 
News
Єгор Зігура

Артринок та й загалом, сказати б, майже вся царина сучасної культури досить швидко адаптувалися до нових умов реальності: за час пандемії форма спілкування з мистецтвом набула переважно інтерактивного характеру.

News
Лекція про Івана Світличного
12 липня відбулася лекція з циклу «Невідомі дисиденти», присвячена шістдесятнику Івану Світличному. Організатором є літературно-художній журнал «Дніпро». Лекція не випадково має назву «Доброокий: штрихи до портрета Івана Світличного». У книзі «Доброокий», яку упорядкували дружина та сестра репресованого шістдесятника, задокументовані спогади Івана Дзюби, Євгена Сверстюка, Василя Стуса, Семена Глузмана та інших видатних діячів. 
News
У Києві відкриється груповий артпроєкт «Who am I today»
1-го серпня о 16.00 в художній галереї «Митець» відкриється груповий артпроєкт «Who am I today», який буде проходити щорічно. 16 учасників проєкту віртуальної галереї MOKONSHU представлять результати свого дослідження впливу самоізоляції на творчість. Проєкт складається з двох частин: до і після covid-19.
News
Bouquet Kyiv Stage
Третій фестиваль високого мистецтва оголошує дати проведення з 20 по 25 серпня. «Сьогодні Букет – це міський фестиваль. А місто – це не лише архітектурний ландшафт, це, передусім, люди. Саме люди роблять місце таким, яким воно є. Саме люди наповнюють його. Тому надзвичайно важливо говорити про людей, які впливають на простір, змінюють простір і нас у ньому. Взаємозв’язок міста і людей – про це ми хочемо говорити цього року...
News
Ярослав Валієв Перший сон
7-го липня у київській галереї Spivakovska ART:EGO відбудеться відкриття персональної виставки українського художника Ярослава Валієва «Перший Сон».  Відображений через живопис сон. В якому з хаосу, відокремившись від небес, виникає земля, а з її надр виривається океан. Прагнучи до самовизначення, вони відштовхуються один від одного, а потім знову занурюються у взаємні обійми...
News
Роман Корогодський
20-го червня відбулась лекція Олексія Сінченка «Невідомі дисиденти. Роман Корогодський» за організації літературно-художнього журналу «Дніпро».  Історія Романа Корогодського не про табірний героїзм, а про повсякденне виживання у великому місті серед  людей. Корогодський — літературознавець, мемуарист, кінокритик, літературо- та кінознавець. Він писав сценарії, допомагав знімати фільми; був одним із засновників серії “Українська модерна література”. 
News
Ярмарок грантів у сфері культури
Вже зовсім скоро, 2 липня, відбудеться традиційний Міжнародний ярмарок грантів у сфері культури, організований Національним бюро програми ЄС «Креативна Європа» в Україні та Українським культурним фондом.
News
PROколекції

Центр сучасного мистецтва М17 запускає дослідницький проєкт "PROколекції", головна мета якого – висвітлити сутність феномену колекціонування і розкрити значення приватних ініціатив в підтримці і розвитку мистецтва. Крім того, дослідницька складова передбачає виявлення і аналіз ставлення суспільства до колекціонерів і колекціонування, рівня обізнаності у цій темі.

News
екопроєкт Хто, як не Ви

З 14 по 21 травня український журнал «Культурний тренд» організував програму заходів у межах  екопроєкту «Хто, як не ВИ?» в онлайн-просторі. 

Головна мета – привернути увагу до питання взаємовідносин між Людиною та Природою, сприяти тому, щоб кожен глядач поставив собі важливі запитання: Ким він є зовнішньому світові: другом чи ворогом? Що може зробити особисто задля збереження багатств Природи? 

News
Денис Белькевич «Мистецтво і технології»
25 квітня у режимі онлайн відбудеться лекція відомого економіста сфери мистецтва Дениса Белькевича. Про основні напрямки розвитку сучасних технологій в мистецтві, як артменеджеру прокласти шлях від ідеї до компанії, як вдосконалити технології в кризові часи...
News
Мистецтво для дітей та батьків
24 квітня освітній проєкт Art people.space запускає курс онлайн-лекцій «Мистецтво для дітей та батьків». На першому занятті, яке відбудеться 24 квітня о 19.00 онлайн, будуть розглянуті цікаві факти про найбільш відомі твори мистецтва
News
International art management

В Інституті міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка триває набір на освітній курс з адміністрування міжнародної артдіяльності, який розпочнеться 4 квітня 2020 року. Курс вводить слухача в систему арткоординат та забезпечує інструментами, необхідними для ефективної діяльності та реалізації власних ініціатив у сфері світового мистецтва. Навчання передбачає можливість як відвідування лекцій особисто, так і проходження курсу дистанційно онлайн.

News
У Києві проходить персональна виставка всесвітньовідомого художника Хань Юйченя «Мистецтво Тибету»
До 16 лютого в Національному музеї «Київська картинна галерея» триває персональна виставка всесвітньовідомого художника Хань Юйченя «Мистецтво Тибету». 
News
Виставка живопису Анастасії Подерв’янської «AcquaAlta»
З 11 по 28 лютого в київському ЦСМ «Білий Світ» проходитиме виставка живописних робіт Анастасії Подев’янської, присвячена Венеції.
News
Олександр Сухоліт
11 лютого в Мистецькому центрі «Шоколадний будинок» відбудеться відкриття проєкту творів українського скульптора Олександра Сухоліта.
News
виставка Івана Марчука Секрети геніальності
З 18 жовтня мистецький простір ARTAREA у Києві представляє масштабний проєкт українського генія сучасності Івана Марчука "Секрети геніальності".
News
Жадан і собаки
22 листопада в київському клубі "Атлас" "Жадан І Собаки" презентують свій новий, п'ятий, студійний альбом "Мадонна".
News
Sculpture by the Sea Єгор Зігура скульптура Awakening
Скульптор Єгор Зігура став першим українським автором, який представить свої роботи на одній з найбільших у світі експозицій скульптур під відкритим небом – Sculpture by the Sea – в Австралії за всі роки існування заходу. 
News
Творчий вечір Веніаміна Смєхова у Києві
25 жовтня у «Будинку кіно» відбудеться творчій вечір найкращого Атоса світового кінематографа — Веніаміна Смєхова.
News
Сімейні цінності
13 жовтня з 10.00 до 18.00 на території ресторану "Прага" в Києві буде представлена серія робіт "Сімейні цінності"  сучасних українських митців. Виставка-презентація пройде у рамках "Алеї художників" - щорічного масштабного заходу київського ресторану "Прага", що об'єднує талановитих майстрів: художників, авторів аксесуарів, дизайнерів, скульпторів...
News
Артпроєкт Генезис 2019
31 жовтня, о 18.30, в галереї «Танцюючий будинок» (м. Прага, Чехія) відбудеться урочисте відкриття українського мультиартпроєкту «Генезис» – шляху до внутрішнього переусвідомлення глядачем себе й світу, своїх мотивів та ролі через мистецтво в різних його проявах: у живописі, скульптурі, інсталяції, відео, або в перформансі. 
News
«Мир Православной Иконы»
Zavalnyi Art Center и духовно-просветительский Центр Равноапостольского Великого Князя Владимира приглашают на персональную выставку Анны Завальной «Мир Православной Иконы», которая представляет 20 современных икон, созданных по старинной аутентичной византийской технике с соблюдением православного иконографического канона.
News
художня виставка «Сади Семіраміди»
12 вересня в Ботанічному саду ім. М.М.Гришка у Києві галерея Art for People відкриє художню виставку «Сади Семіраміди». Різні техніки представлених робіт художників об’єднані головним принципом – відчуттям любові та всього спектру світлих почуттів від побаченого. 
News
MERIDIAN CZERNOWITZ видасть нову книжку Тараса Прохаська «Так, але…»
На початку вересня Міжнародна літературна корпорація MERIDIAN CZERNOWITZ видасть нову книжку Тараса Прохаська «Так, але…». Це збірка короткої прози, написаної протягом останніх років. У книзі ви знайдете 34 тексти про «балькони й фіранки, світло й каміння, гойдалки й туалети, проходи містом і знімання фільму в Карпатах» та багато іншого.
News
Odesa International Art Prize 2019
Вже вдруге в Одесі пройшов Міжнародний художній конкурс, у рамках якого з 5 по 23 серпня 2019 року у галереї «Сади перемоги» увазі одеситів та гостей міста буле представлена виставка робіт 10-ти сучасних українських художників – номінантів Odesa International Art Prize, відібраних на конкурсних засадах членами журі конкурсу. 
News
Буття сакрального
17 вересня у Національному музеї Т.Г. Шевченка (зал «Атріум») вперше у Києві відкриється персональна виставка Надії Мартиненко «Буття сакрального». Серія робіт створена сучасною українською художницею з метою привернути увагу глядача до цінності національного світогляду і необхідності його усвідомлення та інтеграції у сучасне життя.  
News
Виставка братів Зігура в Італії
Єгор та Микита Зігура демонструють експозицію BIFRONTE у італійській комуні Кастель-Аркуато у галереї Spazio Gioele Chi. Раніше проект було експоновано в Україні, Італії, Іспанії та Франції. Зокрема, BIFRONTE була доступна для перегляду у галереї Des Dominicains у Франції, Ніцца з 15 по 25 липня. У Кастель-Аркуато митці представляють скульптури з проектів Welkin, AfterToday та Edem.
News
арт-проект «Emoveo»
27 серпня в Gallery83 буде презентовано арт-проект «Emoveo» за участю авторів Тетяни Русецької, Тетяни Колісник, Поліни Кузнєцової, Євгенія Примаченко. Експозиція виставки складається з живописних полотен, а також скульптури. Назва виставки «Emoveo» (лат. – вражаю, хвилюю) відсилає нас до роздумів про природу емоцій і почуттів. Емоції – це особливий вид психологічних станів людини. «Мова емоцій» одна для всіх живих істот на нашій планеті.
News
Дні відкритих дверей у Європейській Школі Дизайну
3-5 вересня 2019 в Європейській Школі Дизайну (EDS) традиційно пройдуть Дні відкритих дверей. У програмі презентація Школи, програм навчання, випускних робіт слухачів; короткі лекції про професію дизайнера, інтерактивні майстер-класи; історії успіху та досягнення кращих випускників Школи; розіграші знижок на навчання.
News
«From people to people». Выставка в Испан
С 20 июня по 5 июля в Centro Civico Delicias в Сарагосе, Испания, прошла выставка современной украинской художницы Ирины Федоренко (SEMIRA) «From people to people». Организатор и куратор выставки – Carlos Garcia Lahoz. Выставка прошла при поддержке Посольства Украины в Испании.