Фотопроект «Невідомі європейці» у галереї "Дукат"

Галерея «Дукат» та Австрійський культурний форум представили виставку знаного у світі фотографа Курта Кайндля «Невідомі європейці». В експозицію увійшли знімки, що відображають життя зникомих народів Європи — сефардів, отшейських німців, арберешів, сорбів, арумунів та ромів.

Проект «Невідомі європейці» було започатковано понад двадцять років тому письменником Карлом-Маркусом Ґаусом і фотографом Куртом Кайндлем. Протягом 12 років вони мандрували Європою, вивчаючи побут і культурні традиції тих національних меншин, які борються за своє виживання. Метою авторів було на власні очі побачити світ європейських громад, які не змінилися під впливом Європейського Союзу, зазирнути до історії народів, про яких ми мало що знаємо. «Ці історії — велика наука про людей, яких ми не знаємо. Ми читаємо одне, а насправді все інакше. І саме цю невідповідність між реальністю та написаним ми хотіли до вас донести», — зазначає Курт Кайндль. Також, за його словами, на ментальній карті світу розкидані білі плями — регіони, які залишаються terra incognita, і одна з найбільших помилок нашого часу — це твердження, що Європа вже відкрита.

Слідами своїх подорожей К. Кайндль і К.-М. Ґаус видали декілька книжок, деякі з них уже перекладені українською мовою («Зникомі європейці», «Європейська абетка», «Собакоїди та інші люди»). Проект «Невідомі європейці» здобув широку популярність у світі (виставки у Дрездені, Зальцбурзі, Вашингтоні, Відні, Будапешті, Бухаресті, Гонконзі тощо) та вже підкорює українські міста: у жовтні його було презентовано в Центрі митрополита Андрея Шептицького у Львові.

Виставка триватиме до 2-го грудня 2018 р. у галереї "Дукат" за адресою Київ, вул. Рейтарська, 8-Б.

Курт Кайндль народився 1954 року в Ґмунді (Австрія). Освіту здобув у Зальцбурзі, паралельно штудіював мистецтво фотографії. З 1975 р. експонує свої фотороботи на виставках по всьому світу. Співзасновник галереї «Fotohof» (1981). Співпрацює з видавництвом «Otto Müller». Працює як фотограф і вільний медіа-науковець.

Карл-Маркус Ґаус народився 1954 року в Зальцбурґу. Автор численних книжок, присвячених історії та сьогоденню малих європейських народів і національних меншин. Видавець журналу «Література і критика». Лауреат численних премій, серед яких премія Віленіці, премія в царині культури імені Ґеорґа Дегіо, премія імені Йоганна Генріха Мерка та ін.

проект фотографа Курта Кайндля «Невідомі європейці»

Деґесі, Словаччина. Околиці Свінії

проект фотографа Курта Кайндля «Невідомі європейці»

Сефарди. На базарі в Сараєво

проект фотографа Курта Кайндля «Невідомі європейці»

На фото: Курт Кайндль