Екзотичний світ Ханта Слонема

До 16 чеврня у Національному музеї «Київська картинна галерея» проходить виставка представника американського неоекспресіонізму Ханта Слонема – «Екзотичний світ Ханта Слонема». Організатор події – Serge Sorokko Gallery (Сан-Франциско, США).

На виставці представлені картини з відомих циклів художника. Зображені на полотнах метелики, птахи, квіти – це посилання на досвід життя на Гавайських островах і в Нікарагуа. Зображення кроликів – прийоми і теми, що переходять для Слонема в обсессію, бажання художника досліджувати пост-кубістські абстракції та шедеври поп-арту, медитативний рефрен. 

Творча кар’єра Ханта Слонема почалася в середині 1970-х в Нью-Йорку, після отримання гранту від монреальського фонду Elizabeth Greenshields. Його перша персональна виставка відбулася в нью-йоркській Harold Reed Gallery в 1977 році, услід за якою відбулася інсталяція в престижній манхетенській галереї Fischbach. Чекати успіху в критиків Ханту Слонему довелося недовго, і незабаром він увійшов в оточення таких представників американської творчої еліти як Енді Уорхол, Лайза Міннеллі, Сільвія Майлз і Трумен Капоте.

«Екзотичний світ Ханта Слонема»

 

Починаючи з 1977 року виставки Ханта Слонема проходили в музеях і галереях більш ніж 350 країнах. Його роботи знаходяться в колекціях таких музеїв як Метрополітен-музей, Музей Соломона Гуггенхайма і Музей американського мистецтва Уітні (Нью-Йорк, США), Музей сучасного мистецтва (Париж, Франція), Фонд Жоана Миро (Барселона, Іспанія), Würth Museum (Кюнцельзау, Німеччина), İstanbul Modern Sanat Müzesi (Стамбул, Туреччина), Museo de Arte de El Salvador (Сан-Сальвадор, Сальвадор)  та в багатьох інших. 

«Нам дуже приємно уперше представити українській аудиторії виставку відомого американського художника, скульптора і графіка Ханта Слонема. Його роботи добре відомі у всьому світі й цього року будуть представлені в Україні. Я знаю Ханта Слонема вже більше 20 років. Його роботи – це виразні твори мистецтва, в яких елементи поп-арту поєднуються з фігуративним експресіонізмом. Ми щасливі, що цього року у нас з'явився прекрасний шанс відвідати цю прекрасну і мальовничу країну Східної Європи – Україну. Ми багато знаємо про неї, але уперше отримали можливість побачити її вражаючу природу, покуштувати багату національну кухню і, звичайно, зустрітися з людьми – поціновувачами сучасного мистецтва», – говорить Серж Сорокко.

Serge Sorokko Gallery була заснована в 1984 році в Нью-Йорку, США. За роки свого існування приймала в себе роботи таких відомих художників як Деміен Херст, Сол Ле Вітт, Дональд Султан, Рос Блекнер, Шон Скалли, Антоні Тапієс і Янніс Кунелліс. Галерея є організатором перших виставок Ханта Слонема в країнах пострадянського простору.

Виставка «Екзотичний світ Ханта Слонема» відкрилась 31 травня і триватиме по 16 червня 2019 року у Національному музеї «Київська картинна галерея» за адресою: Київ, вул.. Терещенківська, 9. Вартість квитка 40 грн.