Що у фокусі фестивалю Bouquet Kyiv Stage?

Bouquet Kyiv Stage 2020

 

20-25 серпня у дворі «Софії Київської» відбудеться Третій фестиваль високого мистецтва Bouquet Kyiv Stage. Його дні заповнять звуки музики, твори візуального мистецтва, театральні постановки, літературні читанняй дискусії, інтерактивні дитячі програми і цикл бесід під ясенем із людьми, що творять зміни. Загалом заплановано близько 40 подій, більшість з яких транслюватиметься онлайн. 

Тема, яка об'єднає різні жанри мистецтва в єдиному просторі, – «Місто майстрів». А слоган Bouquet Kyiv Stage 2020, народжений під час карантину, – «Життя триває!»

«Сьогодні ми потрапили в таку історію, після якої людство, певне, вже складно чимось здивувати. І кожен по-своєму відчув ці півроку в ізоляції. Зараз ми не дуже розуміємо, що на нас чекає далі, зрозуміло лише одне – життя триває. І тільки від нас залежить, яким буде це життя. Ми хочемо, щоб це життя було красивим. Саме тому проводимо Bouquet Kyiv Stage», – каже Євгеній Уткін, співзасновник Bouquet Kyiv Stage.

Організатор фестивалю – Дім «МайстерКлас» – анонсує захід як фестиваль прем'єр. У фокусі опиняться українські митці, а також Голос, утілений в опері, хорових виступах, театральних перформансах... 
Почнеться фестиваль зі співу на дзвіниці «Софії Київської» хору AVE. Це символізуватиме повернення місту голосу після мовчання під час карантину. Музика взагалі є основним напрямом Bouquet Kyiv Stage.Серед прем’єр заходу – музичний маратон «ЛЯТОШИНСЬКИЙ – ГАЛА», присвячений видатному українському композитору Борису Лятошинському. Почуємо й нові твори Валентина Сильвестрова, які композитор створив під час карантину.

Bouquet Kyiv Stage 2020

 

Візуальну програму складуть художні виставки з фокусом на період шістдесятників (виставка «Місто людей: графіка шістдесятників»), а також проєкти, які поєднують візуальне мистецтво з новітніми технологіями. 
Започатковано театральний, літературний та дитячий напрямки. 

Побачимо перформанс режисера Олега Ліпцина за поетичною збіркою Маріанни Кіяновської «Бабин Яр. Голосами». Поряд із професійними акторами до вистави долучаться люди, яких торкнулася ця тема. 

Задумані діалоги з письменниками й інтелектуалами, критиками й перекладачами про взаємодію людини та міста за участі  Сергія Жадана, Софії Андрухович, Катерини Калитко, Ірини Цілик та інших відомих людей.
Покажуть інтерактивні театралізовані вистави для малюків та їхніх батьків «Кольорові ігри» і «ТІК-ТАК» від об'єднання «Творчий дім». 

«Життя триває!» – тема традиційних бесід під ясенем, на які запрошує співзасновник Bouquet Kyiv Stage Євгеній Уткін. 
«Карантин став вимушеною паузою, яка для багатьох перетворилася на можливість зупинитися, озирнутися навколо і стати досконалішими, – говорить Діана Попова, директорка Департаменту культури КМДА. – Bouquet Kyiv Stage – це ковток свіжого повітря».

«До фестивалю готуються всі наші служби. Ми робимо все, щоб люди потрапили в безпечний і комфортний простір»,–говорить Неля Куковальська, генеральний директор Національного заповідника «Софія Київська». 

Традиційно вхід на події є вільним, потрібно буде сплатили лише за вхідний квиток на територію «Софії Київської». Також через обмеження, пов’язані з карантином, цього року на концертах можуть бути присутні не більше 400-450 людей, на бесідах і літературних подіях – не більше 100. Утім можна буде скористатися онлайн-трансляцією.

Текст: Світлана Соколова