Актуальні подкасти: про що і від кого

Напевно, 2020 рік вже офіційно можна визнати роком дещо вимушених домашніх розваг, а тому завжди актуальні питання «що подивитись?» та «що почитати?» стали ще гострішими.

Напрямок інтелектуально-розважального дозвілля, який існував досить давно, та багатьом з нас було просто не до нього, – це аудіоподкасти, доступні на Apple Podcasts, SoundCloud, Google Podcasts, Spotify та інших платформах. Ми акцентуємо саме на інтелектуально-розважальній тематиці, бо, безперечно, напрямків там багато, на різний смак та потреби. Останнім часом українські літератори та різні представники медійної галузі визнали, що цей спосіб самовираження та взаємодії з аудиторією був недостатньо наповненим. Звісно, на те просто не вистачало часу, бо нечасто виникала потреба замінювати живе спілкування чимось іншим. І от, не час з’ясовувати, чому так сталося, але маємо новий тренд. Це, певна річ, питання особисте. Але якщо під час самоізоляції ви інвестуєте у самоосвіту, культурну просвіту тощо, то поговоримо докладніше.

Подкаст Простими словами

Доки ми старанно думали про все на світі та вигадували собі додаткові проблеми, хтось не сумував, а записував для нас подкаст «Простими словами». Якщо ви дійсно любите читати книжки з психології, наприклад, про пошук рівноваги з собою та світом, то чому б не послухати, як про все це говорять науково, але з гумором та відверто? Психотерапевт та співзасновник платформи онлайн-психотерапії TreatField.com Ілля Полудьонний разом із письменником та редактором The Village Україна Марком Лівіним почали свою розмову із захисних механізмів нашої психіки та проєкцій, а також говорили про те, як бути з усіма нашими негативними думками.

подкаст простими словами

Кожна наступна серія була присвячена різним емоціям. Окремо – про злість, заздрість, провину, сором, тривогу і страх, образу, самотність. І звісно, про щастя та закоханість.
 

Літературний подкаст 451

На фото: ілюстрація до літературного подкасту «Станція 451»

Наприкінці жовтня досить широкого розголосу набула новина про літературний подкаст «Станція 451», створений за підтримки Zagoriy Foundation. Автор подкасту, письменник Олександр Михед, розповідає про письменників та книжки, які слід запам’ятати або навіть додати до своїх особистих списків «що мені варто прочитати цього  місяця, року або в цілому в житті». «Ми рятуємо книжки від забуття», – говорить Олександр Михед. У першій серії подкасту йшлося про п’єси Мартіна МакДони. Про його жорстке новаторство та вплив на мистецтво театру та кіно. І як вам така мотивація наостанок? Олександр Михед наголошує, що сім п’єс, завдяки яким МакДона став відомим, були написані ним у 24-річному віці всього за 9 місяців! Історія про такого собі Шекспіра XXI століття. Наступна серія здивувала не менше – говорили про Ніка Піццолатто, новатора, революціонера у світі кінематографу. Його авторська думка змінила бачення серіалу як жанру. Він сценарист «Справжнього детективу», автор роману «Ґалвестон» та просто непересічна особистість. Олександр Михед говорить про далекі часи, коли ураганам не давали імен, що не зменшувало сили їхнього впливу. Роман Піццолатто «Ґалвестон» саме про один з таких ураганів? Або зовсім ні.

Культурна менеджерка Богдана Неборак спільно з Радіо Поділ вже завершила перший сезон подкасту «Взяла і прочитала». І знаєте, це щось гіпнотичне і дійсно щире. Кожна серія сповнена глибини осмислення прочитаного. Якщо порівняти з форматом подкасту «Простими словами», де автори часто відходять від теми, жартують, спілкуються, створюючи відчуття невимушеної розмови, то тут ми чуємо суцільний монолог пані Богдани. М’який, конструктивний, досить швидкий монолог, який захоплює слухача та не відпускає надовго. Авторка торкається таких важливих тем, як «Насильство в літературі і література про насильство», «Конформізм в літературі і література про конформізм», те ж саме стосується приватності в літературі, літератури про правду і багато чого іншого. Розкриття кожної теми базується на численних літературних творах українських і зарубіжних авторів. Це і художні твори, і публіцистичні, і наукові. Поезія і проза, сучасна і класична, але дійсно «смачна», глибока і варта вашої уваги. Тут не буде сухої критики, нав’язливих рекомендацій, а лише живий, наповнений по вінця монолог від досвідченої читачки. Посилання на всі книжки, про які проговорено, є до кожної серії.

Цінуйте свій час – витрачайте його корисно та ефективно. А завдяки таким подкастам це можна зробити навіть в умовах сучасних обмежень.

Текст: Ольга Букреєва