у Києві відбудеться 48-й Кінофестиваль «Молодість»

З 25 травня по 2 червня 2019 року у Києві відбудеться 48-й Кінофестиваль «Молодість».

Фестиваль отримав понад 2000 заявок на участь із майже ста країн світу. З них 495 кінострічок претендували на включення до Міжнародного конкурсу повнометражних фільмів, 768 — до короткометражного та 433 — до студентського конкурсу. За право взяти участь у Національному конкурсі змагались понад 200 українських короткометражних картин. Недарма слоган форуму — «Молодість без меж». Його справедливість підтверджує і насичена програма.

у Києві відбудеться 48-й Кінофестиваль «Молодість»


Цього року фестиваль підготував для кіноманів понад 200 фільмів, вечірки, майстер-класи і заряд оптимізму на цілий рік! Фільмом-відкриттям стане картина режисера і продюсера Біллі Вайлдера «Дехто любить гаряченьке» / Some Like It Hot (також відома під назвою «У джазі тільки дівчата»). Класичний голлівудський фільм за участі Мерилін Монро, Тоні Кертіса та Джека Леммона цього року відзначає своє 60-річчя. Американський кіноінститут назвав картину найкращою комедією всіх часів, а пісні, що увійшли до саундтреку, стали хітами.

У рамках кінофестивалю буде показано легендарний фільм «Чужий». Першу кінострічку майбутньої франшизи світ побачив 40 років тому — у 1979-му. Вона назавжди змінила сприйняття глядачем жанрів «горор» та «наукова фантастика». Саме Ґіґер є автором дизайну Чужого — найбільш впізнаваного образу монстра у світовому кінематографі. Завдяки цьому митець став володарем премії «Оскар» за «Найкращі візуальні ефекти».

у Києві відбудеться 48-й Кінофестиваль «Молодість»


Глядачі можуть оцінити стрічки на будь-який смак. Їхній увазі представлені конкурсні програми: міжнародна (студентські, короткометражні та повнометражні фільми); національна (короткометражні стрічки), SUNNY BUNNY  («Сонячний зайчик» —  ЛГБТК тематика) та фільмів для підлітків MOLODIST TEEN SCREEN. Широкою залишається палітра позаконкурсних програм:   «Фестиваль фестивалів», «Українські прем’єри», «Скандинавська панорама», «Канадський
фокус», «Довгі ночі короткого метру: Німеччина», а також «Довгі ночі короткого метру: Франція». Пропонуються і тематичні програми: Midnight Special  та Emerging Artists, FORMA (програма альтернативного кіно), нічні покази   та   ретроспективна програма «Століття».

Локаціями форуму стануть культурний центр «Кінотеатр "Київ"» — фестивальний центр; Поштова площа — відкритий кінотеатр та Баттерфляй DeLuxe — офіційний кінотеатр «Молодості».

Текст: Світлана Соколова

у Києві відбудеться 48-й Кінофестиваль «Молодість»